14.11.2017

Прокуратура викрила незаконну діяльність «центру мінімізації митних платежів», який діяв за участі громадян КНР

    

Під процесуальним керівництвом Київської місцевої прокуратури №5 слідчим управлінням фінансових розслідувань ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві викрито незаконну схему, спрямовану на ухилення від сплати податків низкою підприємств за участі громадян Китайської народної республіки.
 
Установлено, що групою осіб за участі громадян Китайської народної республіки в період 2016 - 2017 років здійснювалось ввезення на митну територію України товарів (текстилю, взуття тощо) на загальну суму 50,3 млн грн від підконтрольних Китайських підприємств-нерезидентів та у подальшому документально оформлювалось реалізацію імпортованих товарів на фіктивні підприємства.
 
У ході проведення санкціонованих обшуків виявлено та вилучено 385 печаток та штампів суб’єктів підприємницької діяльності з ознаками «фіктивності» та підприємств нерезидентів, готівкові кошти, а саме понад 9 млн гривень, близько 200 тис. доларів США та майже 23 тис. євро, чорнові записи, електронні носії, мобільні телефони, банківські картки, фінансово-господарські документи, комп’ютерна та інша техніка, а також спецзасоби, вилучені з цивільного обороту, зокрема: наручники та гумова палиця ПР-73.
 
На даний час триває досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 212 КК України. Вживаються заходи щодо накладення арештів на рахунки фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності, призначення судових експертиз, проведення податкових перевірок та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.
 
Прес-служба прокуратури міста Києва

кількість переглядів: 22