26.01.2018

Столична прокуратура оголосила підозру начальнику сектору кримінальної поліції Голосіївського управління поліції Києва

    

У п’ятницю, 26 січня 2018 року, прокурором прокуратури міста Києва в межах кримінального провадження, розпочатого за фактом проведення незаконного обшуку житла уродженця Республіки Білорусь Тимофія Кохновича оголошено підозру начальнику сектору кримінальної поліції Голосіївського управління поліції ГУ НП в м. Києві.
 
Як установлено слідством, вказаний посадовець, реалізуючи злочинний умисел, спрямований на незаконне проведення обшуку у будинку Т.Кохновича, що розташований в с. Іванковичі Київської області, виклав у протоколах допиту свідків завідомо неправдиві показання щодо причетності останнього до вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, а саме до незаконного зберігання зброї та боєприпасів.
 
Вказані протоколи, а також ініціативний рапорт правоохоронця стали підставою для звернення до суду з клопотанням про проведення обшуку житла Т.Кохновича, яке суд задовольнив.
 
У подальшому, достовірно знаючи, що дозвіл на обшук надано на підставі штучно створених доказів 29.12.2017 року начальник сектору кримінальної поліції незаконно провів вказані слідчі дії.
 
За результатом досудового слідства посадовцю оголошено про підозру за ч. 2 ст. 384 КК України (складання завідомо неправдивого показання свідка для надання органу, що здійснює досудове розслідування, поєднаному зі штучним створенням доказів обвинувачення), ч. 1 ст. 366 КК України (внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей) та ч. 2 ст. 162 КК України (незаконне проведення службовою особою обшуку житла).
 
На даний час вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.
 
Також повідомляємо, що за висновками службового розслідування, проведеного Департаментом внутрішньої безпеки Нацполіції України, правоохоронця звільнено із займаної посади. Досудове слідство у кримінальному провадженні триває.
 
 
Прес-служба прокуратури міста Києва

кількість переглядів: 3498