26.07.2018

Прокуратура оголосила підозру директору інституту МВС у завданні збитків державі на суму 14,4 млн гривень

    

Київською місцевою прокуратурою №5 спільно з ГВ БКОЗ Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області повідомлено про підозру директора Державного спеціального проектного інституту МВС України, злочинна діяльність якого завдала мільйонних збитків державі.
 
Установлено, що у 2009 році між інститутом та ЗАТ «Київміськбуд-1» укладено договір про придбання адміністративної нежитлової будівлі на вул. Тимошенко у Оболонському районі столиці вартістю 14,4 млн гривень.
 
Інститут повністю розрахувався з будівельною компанією, однак будівля у його володіння так і не перейшла. У зв’язку з цим договір придбання нерухомості було розірвано у судовому порядку, а будівельну компанію зобов’язано повернути інституту сплачені кошти.
 
У подальшому директор інституту, не вживши жодних заходів для стягнення 14,4 млн гривень з підприємства-боржника і не маючи прав на вказану будівлю, уклав незаконний договір з фізичною особою, яка, за його пособництва, безоплатно заволоділа цим нерухомим майном, а потім виставила його на продаж за 1,250 млн доларів США.
 
Своїми діями директор інституту завдав матеріальних збитків державі у розмірі 14,4 млн гривень грн, а також юридичній особі – правонаступниці збанкрутілого ЗАТ «Київміськбуд-1», у сумі 11,5 млн гривень.
 
На сьогодні керівнику інституту оголошено підозру за ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 190 КК України, а його спільнику - за ч. 4 ст. 190 КК України.
 
На даний час готується клопотання про обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.
 
Прес-служба прокуратури міста Києва

кількість переглядів: 3576