30.09.2020

Цукрова афера – жінку, яка ошукала підприємців на 33 млн гривень, взято під варту

                 

За клопотанням Київської міської прокуратури судом взято під варту 52-річну харків’янку, підозрювану у шахрайському заволодінні грошовими коштами у сумі понад 33 млн гривень (ч. 4 ст.190 КК України).
 
Встановлено, що наприкінці 2014 року зловмисниця розробила шахрайську схему заволодіння грошовими коштами потерпілих під приводом реалізації цукру.
 
Користуючись довірою знайомих підприємців, підозрювана повідомляла їм про можливість придбати цукор у великих об’ємах за заниженою вартістю, обіцяючи надвисокі прибутки від його подальшого збуту. Такі можливості жінка аргументувала впливовими знайомствами у Державному агентстві резерву України.
 
Отримуючи кошти від підприємців, жінка, не маючи на меті здійснення обіцяних дій із закупки цукру, розпоряджалася коштами на власний розсуд.
 
Загалом у період з грудня 2014 по жовтень 2017 року жінка заволоділа коштами шістьох потерпілих у сумі понад 33 мільйона гривень.
 
Майже два роки підозрювана ухилялася від правоохоронних органів, у зв’язку з чим перебувала у розшуку.
 
28 вересня 2020 року жінку затримали у Харкові. Наразі за клопотанням Київської міської прокуратури рішенням Шевченківського районного суду м. Києва до підозрюваної застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 2 місяці з визначенням розміру застави у 33 мільйона гривень, що відповідає сумі завданих збитків.
 
Санкція статті передбачає від 5 до 12 років позбавлення волі.
 
Прес-служба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 2574