07.10.2020

Повідомлено про підозру стоматологу за фактом неналежного виконання професійних обов’язків, що призвело до смерті людини

         

За погодження Київської місцевої прокуратури № 7 працівниками столичної поліції повідомлено про підозру стоматологу за фактом неналежного виконання професійних обов’язків, що спричинило смерть пацієнтки (ч. 1 ст. 140 КК України).
 
В ході досудового розслідування встановлено, що стоматолог, здійснюючи стоматологічні процедури, вколов 48-річній пацієнтці знеболюючий лікарський засіб, після чого в останньої почалися прояви алергічної реакції на препарат, і як наслідок вона втратила свідомість.
 
Усвідомивши дану обставину, стоматолог почав робити пацієнтці непрямий масаж серця та штучне дихання. Водночас, на противагу існуючим протоколам, лікар не зробив пацієнтці ін’єкцію адреналіну.
 
Висновками експертизи встановлено наявність дефекту у вигляді бездіяльності лікаря в наданні медичної допомоги пацієнтці, а саме непроведенні їй необхідного об’єму заходів, спрямованих на відновлення гострих порушень функції кровообігу і дихання, у першу чергу – медикаментозних, що має причинно-наслідковий зв'язок із настанням смерті потерпілої.
 
Вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу та відсторонення його від виконання лікарської діяльності.
 
Прес-служба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 3188