20.01.2021

Прокуратура в апеляції відстояла рішення про повернення громаді Києва земельної ділянки, переданої в оренду без земельних торгів

    

Постановою Північного апеляційного господарського суду залишено в силі рішення суду першої інстанції, яким задоволено позов прокурора в інтересах держави про визнання незаконним та скасування рішення Київської міської ради та визнання недійсним договору оренди земельної ділянки вартістю понад 2,5 млн грн.
 
Установлено, що Київрада передала товариству в оренду на 10 років земельну ділянку по вул. Генерала Шаповала (колишня Механізаторів), що у Солом’янському районі, для будівництва та обслуговування комплексу багатофункціонального призначення, готелю, офісних будівель та торговельних приміщень з підземним паркінгом у зв’язку із набуттям права власності на майно площею 22 кв.м.
 
При цьому, площа виділеної земельної ділянки виявилася у 27 разів більшою, ніж площа вказаного об’єкту, а рішення про виділення землі прийнято Київрадою з порушенням вимог чинного земельного законодавства, без проведення земельних торгів.
 
Внаслідок вказаних порушень бюджет міста недоотримав значну суму коштів, які територіальна громада міста Києва могла б отримати від продажу права оренди земельної ділянки на аукціоні.
 
За таких обставин Північний апеляційний господарський суд погодився з доводами столичної прокуратури про порушення відповідачами майнових прав територіальної громади та залишив без змін рішення суду першої інстанції, яким скасовано незаконне рішення Київради, а договір оренди землі, укладений між Київською міською радою та суб'єктом господарювання, визнано недійсним.
 
 
Пресслужба Київської міської прокуратури 

кількість переглядів: 1249