25.05.2023

Прокуратура у судовому порядку скасувала незаконну реєстрацію права власності на об’єкт нерухомості біля річки Дніпро

                                       

Київська міська прокуратура, захищаючи інтереси держави, звернулась до суду з позовом про скасування незаконного рішення про реєстрацію права власності на об’єкт нерухомого майна на Набережно-Печерській дорозі у Печерському районі столиці.
 
Встановлено, що приватне товариство зареєструвало за собою право власності на об’єкт нерухомості, який включає в себе нежитлову будівлю, споруди загальною площею 9,3 кв.м. та гідротехнічні споруди за відсутності всіх передбачених для такої реєстрації документів, а саме відомостей про прийняття його в експлуатацію та присвоєння такому об’єкту адреси. Також невідомо призначення цього об’єкту. Земельна ділянка, на якій він розташований, належить до комунальної власності.
 
При цьому через незаконну реєстрацію права власності на вказаний об’єкт територіальна громада позбавлена можливості використовувати земельну ділянку, яка частково відноситься до територій водоймищ та знаходиться в межах прибережної захисної смуги річки Дніпро.
 
Зважаючи на грубе порушення законодавства та з метою відновлення порушених прав територіальної громади столиці, прокуратура заявила позов до суду.
 
Господарський суд міста Києва погодився із доводами прокурора та задовольнив позов повністю, скасувавши рішення про державну реєстрацію за товариством права власності на об’єкт нерухомого майна.
 
Пресслужба прокуратури міста Києва

кількість переглядів: 152