17.05.2024

Переправляли чоловіків до Угорщини за 6 тис. доларів США поза пунктом пропуску - викрито двох учасників схеми

                                              

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури повідомлено про підозру двом чоловікам у організації незаконного переправлення військовозобов’язаних осіб через державний кордон України, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 КК України).
 
За даними слідства, підозрювані пропонували чоловікам перетнути кордон з Угорщиною. Так, один з учасників схеми, 30-річний мешканець Київщини, підшуковував військовозобов’язаних чоловіків, які хотіли поїхати з України та за 6 тис. доларів США пропонував їм перетнути кордон поза межами пункту пропуску.
 
Фігурант запевняв «клієнтів», що має стійкі зв’язки з працівниками Прикордонної служби України, тому проблем з незаконним перетином кордону не виникне. Він пояснював як це зробити і хто може їм допомогти, за що отримував свою частину коштів від «клієнтів». Після чого, для організації перетину кордону відправляв «клієнтів» поїздом у м. Берегове Закарпатської області.
 
Другий підозрюваний зустрічав чоловіків на вокзалі у м. Берегове Закарпатської області та доставляв їх в «пункт очікування» – розміщував «клієнтів» в номерах готелів, а згодом доставляв їх до місця незаконного перетину кордону України та надавав додаткові інструкції.
 
При цьому фігуранти забезпечували чоловіків спеціальними маскувальними плащами, які слугували їм засобом конспірації та робили їх непомітними для дронів, що патрулюють кордон. В Угорщині ухилянтів мав зустрічати інший учасник групи.
 
Під час переправлення чотирьох осіб до «точки відправлення», у напрямку пункту контролю Лужанка на кордоні з Угорщиною, фігуранти були зупинені та затримані правоохоронцями в порядку ст. 208 КПК України.
 
Наразі двом учасникам повідомлено про підозру.
 
Досудове розслідування здійснюється слідчими СУ ГУНП у м Києві за оперативного супроводження ДЗНД СБ України.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури
 

кількість переглядів: 373