17.05.2024

Неодноразові прориви магістрального трубопроводу біля ТРЦ «Оушен Плаза» - розпочато досудове розслідування

                                               

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури розпочато досудове розслідування за фактом можливої розтрати бюджетних коштів під час капітальних ремонтів магістральних трубопроводів у м. Києві (ч. 4 ст. 191 КК України).
 
Слідством встановлено, що починаючи з 2019 року по теперішній час службові особи КП «Київтеплоенерго» неодноразово здійснювали капітальний ремонт, заміну магістрального трубопроводу та проводили гідравлічні випробування по вулиці Антоновича у м. Києві, що в подальшому призводило до регулярних проривів та аварій (у 2019, 2020, 2021, 2024 роках).
 
Згідно з матеріалами слідства, КП «Київтеплоенерго» з 2019 року реалізовує Програму модернізації теплових мереж міста Києва, на яку також виділив кошти Європейський банк реконструкції та розвитку. Так, за час реалізації цієї Програми було проведено повну реконструкцію понад 300 км тепломереж в місті Києві.
 
Водночас 14 та 15 травня 2024 року двічі відбувався прорив вищевказаного магістрального трубопроводу.
 
На цей час проведено огляд місця події, опитано працівників комунального підприємства, які проводили роботи, направлено відповідні запити.
 
Досудове розслідування проводять слідчі слідчого управління ГУНП у м. Києві за матеріалами УСР в м. Києві ДСР НП України.
 
Слідчі дії тривають.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 594