21.05.2024

Завищили на 24 млн гривень витрати на оренду техніки під час будівництва Подільського мосту – повідомлено про підозру керівнику генпідрядної організації

               

Подільською окружною прокуратурою міста Києва повідомлено про підозру у заволодінні бюджетними коштами в особливо великих розмірах керівнику генпідрядної організації, яка здійснює будівництво Подільського мостового переходу через р. Дніпро у м. Києві (ч. 5 ст. 191 КК України).
 
Слідством встановлено, що у квітні 2017 року між КП «Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» та генпідрядником укладено договір щодо виконання робіт по об’єкту: «Будівництво Подільського мостового переходу через р. Дніпро у м. Києві».
 
Надалі, у червні 2023 року між КП «Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва», генпідрядником та підрядною організацією підписані акти приймання виконаних будівельних робіт в частині витрат на експлуатацію машин і механізмів (компресори дизельні, крани на автомобільному ходу, насоси борові, бурова установка для влаштування паль).
 
Порядок формування ціни на орендовану техніку передбачено нормами ДСТУ, на основі якого складалась проектно-кошторисна документація.
 
Згідно висновку будівельно-технічної експертизи, завищення витрат на оренду вказаної техніки становить понад 24 млн гривень.
 
Наразі керівнику генпідрядної організації повідомлено про підозру та вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.
 
Слідство триває.
 
Досудове розслідування здійснюється слідчими Подільського УП ГУНП у м. Києві та УСР в м. Києві ДСР НП України.
 
Зазначимо, що Подільською окружною прокуратурою вже скеровано до суду обвинувальний акт щодо виконувач обов’язків директора КП “Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва” за обвинуваченням у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки, під час здійснення будівництва Подільського мостового переходу через річку Дніпро у м. Києві (ч. 2 ст. 367 КК України).
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 413