04.06.2024

Власник «Особняка Баккалинського» зобов’язаний укласти охоронний договір на нього – Касаційний суд підтвердив законність вимог прокуратури

                          

Київською міською прокуратурою виявлено факт тривалого невиконання власником об’єкту культурної спадщини – «Особняка Баккалинського» по вул. Іллєнка, 30 вимог законодавства про охорону культурної спадщини щодо укладення охоронного договору на нього.
 
Вказаний Особняк зведено у 1897-1919 роках в стилі історизму з рисами неоренесансу, модерну та еклектики з елементами архітектури відродження, а також цегляного стилю. Будівля є останнім збереженим зразком одноповерхової житлової забудови колишньої Великої Дорогожицької вулиці (нині вул. Ю. Іллєнка).
 
З метою захисту інтересів держави у сфері охорони культурної спадщини Київська міська прокуратура у кінці 2022 року звернулася з позовом до суду про зобов’язання недобросовісного власника укласти охоронний договір на вказану будівлю.
 
Суд першої інстанції визнав обґрунтованими вимоги прокурора та задовольнив позов. Це рішення залишено без змін судами апеляційної та касаційної інстанцій.
 
При цьому Верховний Суд вказав, що здійснення права власності на нерухоме майно, яке має правовий статус об’єкта культурної спадщини, без укладення охоронного договору щодо нього у встановленому законом порядку, не забезпечує належної охорони такого об’єкта та створює загрозу його збереженню, порушує громадський інтерес до культурної спадщини, який визнається Україною відповідно до взятих на себе міжнародних зобов’язань.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 331