07.06.2024

Продавали кокаїн на 1 млн гривень щотижня– судитимуть організатора та 9 учасників злочинної організації

                       

Шевченківська окружна прокуратура міста Києва скерувала до суду обвинувальний акт відносно організатора та 9 учасників злочинної організації, які організували масштабний наркобізнес на збуті наркотиків у великих та особливо великих розмірах на території м. Києва та Київської області (ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 307, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 306 КК України).
 
Досудовим розслідуванням встановлено, що учасники угруповання налагодили канали постачання та збуту кокаїну. Клієнтів знаходили через знайомих, у нічних клубах, через соціальні мережі.
 
Створив злочинну організацію 27-річний уродженець м. Марганець, Дніпропетровської області. Фігурант забезпечував учасників угруповання контактами для отримання кокаїну, орендував квартиру, в якій зберігали та фасували товар,  надав обладнанням для зважування та пакування кокаїну та забезпечив автомобілями для доставки замовлень клієнтам.
 
Замовлення на кокаїн отримував один із фігурантів, який виконував функції оператора. Також учасники угруповання отримували замовлення від клієнтів безпосередньо у месенджері «Telegram». Надалі «товар» видавався їм для подальшої доставки клієнтам.
 
Після отримання замовлень обвинувачені на орендованих автомобілях доставляли кокаїн за адресами клієнтів і передавали із рук в руки. Оплата за наркотики здійснювалася готівкою при безпосередній передачі або ж на банківську картку.
 
Учасники злочинної організації продавали кокаїн за ціною 120-160 доларів США за один грам, що в гривневому еквіваленті становило від 4440 до 6800 гривень, постійним клієнтам робили знижки.
 
Орієнтовно за тиждень учасники групи продавали приблизно 200 грамів кокаїну, таким чином заробляючи близько одного мільйона гривень.
 
У ході досудового розслідування правоохоронці провели 17 оперативних закупок та 34 обшуки, у ході яких вилучили наркотиків на понад 4 млн гривень, готівку.
 
Наразі обвинувальний акт відносно організатора та 9 учасників злочинної організації скеровано до суду для розгляду по суті.
 
Санкція статей передбачає до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
 
Досудове розслідування проводили слідчі Шевченківського управління поліції м.Києва.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 457