10.06.2024

До 12 років позбавлення волі засуджено нардепа IV-VIII скликань за виправдовування збройної агресії рф проти України та шахрайство на суму 2,2 млрд гривень

                                                 

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Київської міської прокуратури судом оголошено обвинувальний вирок народному депутату України IV-VIII скликань, що з 2019 року перебуває у рф.
 
Його визнали винним у публічних закликах з метою змін меж території України, виготовленні та поширенні матеріалів, у яких міститься виправдування збройної агресії проти України, а також у шахрайстві з подальшою легалізацією незаконно набутого майна (ч. 1 ст. 110, ч. 2 ст. 436-2, ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 27 ч. 3, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 209 КК України)
 
Під час судового розгляду прокурором доведено, що колишній народний депутат упродовж 2022 року розмістив на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук дописи, у яких містяться наративи про відсутність збройної агресії проти України.
 
Також політик писав  про законність окупації території України та закликав мешканців тимчасово окупованих території погоджуватись на колабораційну діяльність та співпрацю із банками російської федерації.
 
При цьому упродовж 2008-2014 років обвинувачений, будучи бенефіціаром групи підприємств, які займалися складанням та продажем автомобілів з рф, прикриваючись фінансовою кризою 2008 року, умисно організував дії з неповернення раніше отриманого кредиту в одній з банківських установ на суму понад 50 млн доларів США. 
 
У заставу банку він передав близько 200 об’єктів нерухомості та корпоративні права. Згодом, використавши завідомо підроблені документи, політик переоформив майно на інші підконтрольні йому суб’єкти підприємництва, звільнивши у такий спосіб це майно з під обтяжень.
 
Внаслідок чого компанії, яка викупила борги банку, було завдано шкоду на суму 2,2 млрд грн.
За сукупністю доказів сторони обвинувачення вироком Печерського районного суду м. Києва екснардепа визнано винним у пред’явленому обвинуваченні та засуджено до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
 
Судовий розгляд відбувався порядку in absentia за відсутності обвинуваченого, але за участю захисника за договором з обвинуваченим.
 
Крім того, враховуючи вчинення обвинуваченим легалізації незаконно набутих активів, судом також задоволено відповідне клопотання прокурора та до незаконно набутого майна та корпоративних прав застосовано процедуру спеціальної конфіскації у дохід держави із задоволенням цивільного позову потерпілого.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 373