10.07.2024

За втручання Київської міської прокуратури судом збережено охоронний статус пам’ятки «Комплекс споруд магазинів» у Чернігівській області

            

У ході реалізації конституційних повноважень Київська міська прокуратура виявила судові рішення, якими за позовом недобросовісного власника скасовано наказ Міністерства культури та інформаційної політики України та виключено з Державного реєстру нерухомих пам’яток України Комплекс споруд магазинів, початку XX століття по вул. Станіслава Прощенка у місті Ніжин, Чернігівської області.
 
Реагуючи на очевидне порушення законодавства про охорону культурної спадщини, Київська міська прокуратура оскаржила незаконні судові рішення, включно до найвищої судової інстанції.
 
Верховний Суд погодився з доводами прокурора про недоведеність позивачем права власності на комплекс пам’ятки місцевого значення, а також підстав для виключення пам’ятки з Державного реєстру нерухомих пам’яток України, скасував судові рішення у справі та направив її на новий розгляд до суду першої інстанції.
 
За втручання Київської міської прокуратури рішенням Київського окружного адміністративного суду відмовлено комерційній структурі у позові у повному обсязі, у зв’язку з чим пам’яткоохоронний статус Комплексу збережено.
 
Зазначимо, що вказаний об’єкт культурної спадщини відіграє визначну містобудівну роль для центральної частини міста Ніжина завдяки створенню фасадної площини вулиці. Архітектура фасадів «Комплексу» складається з 8 будівель та витримана у формах так званого «Цегляного стилю». Комплекс споруд магазинів, є цікавим прикладом ансамблевого підходу при створенні групи будівель торговельного призначення.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 72