29.10.2020

2 тис. доларів США за вступ до вишу – доцент університету постане перед судом

    

Київською місцевою прокуратурою № 7 скеровано до суду обвинувальний акт відносно доцента одного з національних університетів за фактом отримання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функції держави (ч. 2 ст. 369-2 КК України).
 
За даними слідства, 35-річна доцент кафедри фінансового права одного з університетів пообіцяла абітурієнтці за 2 тис. доларів США винагороди вплинути на прийняття посадовою особою вказаного вишу позитивного рішення щодо її зарахування до навчального закладу.
 
Абітурієнтка погодилась на таку пропозицію, оскільки, за словами доцента, мала невеликі шанси для вступу через великий конкурс.
 
У червні 2020 року доцента затримали під час отримання першої частини неправомірної вигоди у сумі 1 тис. доларів США.
 
Обвинувальний акт відносно особи скеровано до суду для розгляду по суті.
 
Крім того, в межах виділеного кримінального провадження слідчі Подільського управління поліції ГУ НП в м. Києві перевіряють причетність до корупційного злочину інших посадових осіб вказаного навчального закладу.
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 1513