02.07.2021

Ексспівробітниця інституту біотехнологій, яка незаконно винесла з роботи небезпечні штами вірусів, постала перед судом

                                                           

Київською міською прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт відносно ексспівробітниці інституту біотехнологій і штамів мікроорганізмів за фактом привласнення небезпечних штамів вірусів, з метою збуту (ч. 2 ст. 191 КК України).
 
Як повідомлялось раніше, колишня співробітниця інституту, будучи відповідальною особою за підтримання виробничих та контрольних штамів вірусів, що зберігаються в колекції Національного центру штамів мікроорганізмів України, маючи доступ до таких штамів, з метою особистого збагачення незаконно винесла флакони зі штамом вірусу ньюкаслської хвороби птиці.
 
Щоб приховати злочин, обвинувачена порушувала методику отримання головної посівної культури вірусів. Тобто зменшувала кількість вихідних зразків для отримання нового пасажу (зараження чутливої клітини з метою отримання від неї нової популяції вірусу), не повертала їх до сховища мікроорганізмів, а частину новоутвореного матеріалу привласнювала.
 
Вказані штами вірусу підозрювана незаконно зберігала з метою подальшого збуту за місцем свого проживання у побутовому холодильнику, де вони і були виявлені у ході обшуку.
 
Своїми діями колишня працівниця завдала збитків Державному науково-контрольному інституту біотехнологій і штамів мікроорганізмів на суму понад 111 тис. гривень.
 
Зазначимо, що завдані збитки відшкодовані, шляхом повернення викладених штамів вірусів у власність інституту.
 
Наразі обвинувальний акт скеровано до Солом’янського районного суду м.Києва для розгляду по суті.
 
Досудове розслідування здійснювалося прокурорами спільно з слідчими СУ ГУНП у м. Києві, за оперативного супроводу співробітників Департаменту захисту національної державності СБ України.
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 837