12.11.2021

2 млн гривень збитків при закупівлі ШВЛ у дитячу кардіологію – підозрюється головний бухгалтер

        

За процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру головному бухгалтеру ДУ «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров’я України» за фактом службової недбалості, що призвела до безпідставного перерахування 2 млн гривень з державного бюджету (ч. 2 ст. 367 КК України).
 
Досудовим розслідуванням встановлено, що підозрювана, обіймаючи посаду головного бухгалтера, неналежно виконала свої службові обов’язки та, не пересвідчившись у правильності нарахованих сум за поставлені у Центр апарати штучної вентиляції легень та наркозно-дихальні станції, безпідставно перевищила суми таких нарахувань на 2 млн гривень.
 
Зокрема головний бухгалтер не врахувала, що апарат штучної вентиляції легень та наркозно-дихальна станція є товарами, необхідними для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів епідемій та пандемій, гострої респіраторної хвороби COVID-19, а тому звільняються від оподаткування податком на додану вартість.
 
Наразі вирішується питання щодо відсторонення підозрюваної від посади та обрання запобіжного заходу.
 
Досудове розслідування здійснюється СВ Шевченківського УП ГУ НП у м. Києві. Перевіряється причетність до розтрати державних коштів інших посадових осіб Центру та підприємства, яке здійснювало поставку апаратів.
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 925