06.02.2023

За 230 тис. дол. США продали неіснуючу нерухомість - у Києві за шахрайство судитимуть адвокатку та брокера

     

Шевченківською окружною прокуратурою міста Києва скеровано до суду обвинувальний акт стосовно адвоката та брокера, які організували шахрайську схему заволодіння грошовими коштами потерпілого шляхом продажу неіснуючої нерухомості.
 
За даними слідства, громадянка України, чинний адвокат, у листопаді 2020 року за сумнівних обставин «придбала» квартиру на Кловському узвозі, на яку вже через місяць у грудні 2020 року суд наклав арешт в межах кримінального провадження, розпочатого за заявою реального власника житла.
 
Не маючи можливості продати арештовану квартиру, адвокатка розробила план її відчуження під виглядом іншого об’єкту нерухомості. Для цього на початку травня 2021 року вона залучила брокера з нерухомості та невстановлену особу, яка за грошову винагороду організувала виготовлення підробленого свідоцтва про право власності на групу приміщень за цією ж адресою та подальшу реєстрацію цього документу у Державному реєстрі нерухомого майна.
 
Після цього неіснуючий об’єкт нерухомості був відчужений добросовісному покупцю за 230 000 доларів США.
 
За наслідком досудового розслідування обвинувальний акт відносно адвоката та брокера скеровано до суду за ч.ч. 3, 4 ст. 358 та ч. 4 ст. 190 КК України.
 
Санкція статті найбільш тяжкого інкримінованого кримінального правопорушення передбачає покарання у виді позбавлення волі строком на 12 років з конфіскацією майна.
 
Заходи з викриття правопорушення проводилися прокурорами спільно з Шевченківським УП ГУНП у місті Києві та УКР ГУНП у місті Києві.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 1268