26.05.2023

Розстріл цивільних автомобілів з мирними мешканцями у Гостомелі – судитимуть п’ятьох військовослужбовців рф

                                

Київською міською прокуратурою та Печерською окружною прокуратурою м. Києва скеровано до суду обвинувальний акт відносно п’ятьох російських військовослужбовців, які розстріляли 10 цивільних автомобілів з мирними мешканцями у смт Гостомель Київської області (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438 КК України).
 
Слідством встановлено, що 25 лютого 2022 року військовослужбовці зведеного загону підрозділів Росгвардії з міст Кемерово та Новокузнецька Кемеровської області, а також загону мобільного особливого призначення по Красноярському краю, не виконавши бойове завдання із захоплення Києва, відступили та зайняли позиції в смт Гостомель.
 
Перебуваючи в районі вулиць Шевченка та Свято–Покровської, російські військові упродовж понад шести годин розстрілювали цивільні автомобілі з мирними мешканцями, які намагалися виїхати із зони бойових дій у напрямку Києва. Внаслідок обстрілів загинуло п’ятеро людей, ще шестеро отримали поранення.
 
У ході слідства встановлено 11 потерпілих та 41 свідок, призначено 57 експертиз, проведено 9 слідчих експериментів. Крім того, правоохоронці отримали відео з камер, розташованих поруч із місцем злочину, а також відеозапис свідка жахливих подій.
 
За результатами проведення комплексу слідчих (розшукових) дій прокурори та слідчі здобули докази на підтвердження умисних вбивств цивільного населення російською армією.
 
Слідством ідентифіковано п’ятьох військовослужбовців РФ – це командир підрозділу ЗМОП РФ по Красноярському краю, його заступник та військовослужбовець із числа командного складу управління Росгвардії по Красноярському краю, які віддавали злочинні накази стріляти по цивільним, а також двоє військовослужбовців ЗМОП та Росгвардії.
 
Російським військовослужбовцям заочно повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством за ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438 КК України.
 
Наразі обвинувальний акт відносно вказаних військовослужбовців скеровано до суду.
 
Слідство в частині встановлення інших російських військовослужбовців, причетних до розстрілу цивільних в Гостомелі триває.
 
Досудове розслідування здійснювалось слідчими СУ Головного управління Нацполіції у м. Києві спільно зі слідчим СУ Головного управління Нацполіції в АР Крим та м. Севастополі за оперативного супроводу УКР ГУ НП у м. Києві та УКР ГУНП в АР Крим та м. Севастополі.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 49