19.07.2023

Щодо ремонту дитячого табору на Закарпатті за гроші столичного бюджету

                                              

Шевченківська окружна прокуратура міста Києва у межах кримінального провадження перевіряє факт можливої розтрати бюджетних коштів посадовцями Шевченківської РДА при проведенні публічної закупівлі робіт з ремонту Комунального підприємства Дитячий оздоровчий табір «Зачарована долина» Шевченківського району м. Києва».
 
За цим фактом 11.05.2023 окружною прокуратурою розпочато кримінальне провадження за ч. 4 ст. 191 КК України.
 
Так, під час самостійного моніторингу веб-сайту електронної системи публічних закупівель «Prozorro» прокурори встановили, що 28.11.2022 Управлінням містобудування, архітектури та землекористування Шевченківської РДА за результатами проведення публічної закупівлі «Капітальний ремонт Комунального підприємства Дитячий оздоровчий табір «Зачарована долина» Шевченківського району м. Києва» укладено договір про закупівлю робіт з переможцем процедури публічної закупівлі на суму понад 7 млн гривень.
 
Йдеться про ремонт приміщень, басейнів та благоустрій території дитячого табору, розташованого у Хустському районі Закарпатської області.
 
В період з 28.12.2022 по 30.12.2022 в якості часткової оплати за договором вказане Управління Шевченківської РДА перерахувало на рахунки підрядника грошові кошти в сумі 5, 8 млн гривень.
 
Вивченням тендерної документації вбачається завищення цін на будівельні матеріали та роботи, що вказує на можливі факти розтрати та заволодіння бюджетними коштами з боку службових осіб Управління Шевченківської РДА та керівників підрядної організації.
 
Крім того, проведення часткових розрахунків по договору наприкінці 2022 року (лише через місяць після підписання договору) з урахуванням значних об’ємів робіт, надає правоохоронцям  обґрунтовані підстави вважати, що акти виконаних робіт були підписані та розрахунки по ним були проведені до їх фактичного виконання.
 
На цей час слідчі дії у кримінальному провадженні тривають.
 
Досудове розслідування здійснюється слідчим відділом районного управління поліції під процесуальним керівництвом окружної прокуратури.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 555