27.02.2017

Прокуратура у судовому порядку не допустила забудову землі біля Батиєвої гори

    

Завдяки принциповій позиції прокуратури міста Києва судами першої та другої інстанцій визнано законними вимоги прокурора про відсутність у приватного товариства права забудовувати земельну ділянку площею близько 2,4 тис м² та вартістю понад 15 млн гривень, що знаходиться у Солом’янському районі столиці поблизу Батиєвої гори.
 
Встановлено, що у березні 2016 року між Київською міською радою та приватною структурою укладено угоду про поновлення договору оренди землі, яка була відведена товариству ще у 2007 році для будівництва офісно-житлового комплексу.
 
Проте, як з’ясувалося, товариство фактично не використовувало ділянку упродовж 9 років та відповідно не мало права на поновлення договору оренди.
 
Крім того, згідно з містобудівною документацією, рішенням Київради ділянка віднесена до території зелених насаджень загального користування, а тому поновлення договору оренди землі, що передбачає її забудову, не відповідає інтересам територіальної громади м. Києва.
 
На сьогодні рішенням господарського суду м. Києва, залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду, задоволено позов столичної прокуратури, визнано недійсною угоду про поновлення договору оренди, а також визнано відсутнім у приватного товариства права користування вказаною землею.
 
 
Прес-служба прокуратури міста Києва

кількість переглядів: 3287