Порядок подачі звернень до

Київської міської прокуратури

та Київських окружних прокуратур

Розгляд звернень і запитів, особистий прийом громадян є невід’ємною частиною діяльності прокуратури та гарантований Конституцією України.

Прокуратура спрямована на безумовне дотримання людиноорієнтованого підходу під час розгляду звернень, що визначено одним із стратегічних пріоритетів її діяльності.

До органів прокуратури відповідно до ст. 1311 Конституції України можна звернутись:

 з питань досудового розслідування:

1. учасникам кримінального провадження або особам, права чи законні інтереси яких обмежуються під час досудового розслідування, щодо здійснення досудового розслідування кримінальних проваджень органами досудового розслідування, процесуального керівництва у конкретних кримінальних провадженнях; нагляду за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку;

2. з питань міжнародного співробітництва під час кримінального провадження або взаємодії з компетентними установами іноземних держав та міжнародними організаціями;

3. щодо підтримання публічного обвинувачення в суді;

4. щодо вчинення кримінального правопорушення;

5. щодо вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення.

• з питань представництва інтересів держави в суді:

1. щодо представництва інтересів держави у бюджетній, кредитно-фінансовій сферах, з питань державної та комунальної власності, земельних відносин, охорони навколишнього природного середовища, у сфері оборонно-промислового комплексу держави;

2. щодо відшкодування шкоди, заподіяної кримінальними правопорушеннями, та з питань банкрутства;

3. у випадках, пов’язаних із корупційними або пов’язаними з корупцією правопорушеннями, а також у справах про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави;

4. щодо представництва у сфері охорони дитинства.

• з питань нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян;

Водночас звертаємо увагу, що Законом України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 та   ст. 1311 Конституції України органи прокуратури позбавлені повноважень щодо проведення перевірок у порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів та представництва інтересів громадян в суді.

Статтею 5 Закону України «Про звернення громадян» визначено, що звернення може бути усним чи письмовим.

Усне звернення викладається громадянином на особистому прийомі або за допомогою засобів телефонного звязку через визначені телефонні «гарячі лінії» та записуються (реєструються ) посадовою особою.

Письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформленні відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного звязку (електронне звернення).

         У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

         Порядок організації роботи зі зверненнями громадян, проведення особистого прийому  в органах прокуратури України врегульовано Інструкцією про порядок розгляду звернень і запитів та особистого прийому громадян в органах прокуратури України, затвердженою наказом Генерального прокурора № 363 від 06.08.2020.

         З метою реалізації норм Закону України «Про звернення громадян» у Київській міській прокуратурі діє електронна пошта [email protected]  для направлення електронних звернень,  також  шляхом заповнення електронної форми, та визначено контактний номер телефону 527-72-44 для отримання усних звернень. Звернення можна скерувати поштою на адресу Київської міської прокуратури: вул. Предславинська 45/9, місто Київ, 03150 або через скриньку за адресою: вул. Предславинська 45/9, місто Київ, 03150 (хол адміністративної будівлі).

Відповідно ст. 16 Закону України «Про звернення громадян» скарга на дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об'єднання громадян, засобів масової інформації, посадової особи подається у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі, що не позбавляє громадянина права звернутися до суду відповідно до чинного законодавства, а в разі відсутності такого органу або незгоди громадянина з прийнятим за скаргою рішенням - безпосередньо до суду.

 Звернутися до Київської міської прокуратури Ви можете:

1) з письмовим зверненням:

– поштою на адресу Київської міської прокуратури: вул. Предславинська 45/9, місто Київ, 03150;

– через скриньку за адресою: вул. Предславинська 45/9, місто Київ, 03150

 (хол адміністративної будівлі);

– шляхом подання електронного звернення, заповнивши електронну форму, на адресу

[email protected]

– зателефонувавши на телефон «гарячої лінії» - 044- 527-72-44.

2) із запитами на публічну інформацію:

– через скриньку за адресою: вул. Предславинська 45/9, місто Київ, 03150

(хол адміністративної будівлі);

– поштою (на адресу вул. Предславинська 45/9, місто Київ, 03150)

– на електронну пошту: [email protected].

– по телефону та факсом :  524-82-87

 У Київських окружних прокуратурах діють наступні електронні та поштові адреси для отримання електронних та письмових звернень та визначено номери телефонів «гарячих ліній»:

Голосіївська окружна прокуратура міста Києва

електрона пошта для отримання письмових звернень [email protected] контактний номер телефону "гарячої лінії" 290-08-95 для отримання усних звернень.

поштова адреса: вул. Антоновича, 107, місто Київ, 03150;

– через скриньку за адресою:

 вул. Антоновича, 107, місто Київ, 03150 (біля посту охорони);

Дарницька  окружна прокуратура міста Києва

електрона пошта для отримання письмових звернень [email protected] контактний номер телефону "гарячої лінії"   465-79-17  для отримання усних звернень.

поштова адреса: 02160, м. Київ, вул. Каунаська, 3-в

– через скриньку за адресою: 02160, м. Київ, вул. Каунаська, 3-в

Деснянська окружна прокуратура міста Києва

електрона пошта для отримання письмових звернень [email protected] контактний номер телефону "гарячої лінії" 291-30-38 для отримання усних звернень.

поштова адреса: 02224 Київ, вул. Каштанова, 9

– через скриньку за адресою: 02224 Київ, вул. Каштанова, 9

Дніпровська окружна прокуратура міста Києва

електрона пошта для отримання письмових звернень [email protected] контактний номер телефону "гарячої лінії" 337-32-48 для отримання усних звернень.

поштова адреса: 02094, м. Київ, вул. Ю. Поправки, 14-а

– через скриньку за адресою: 02094, м. Київ, вул. Ю. Поправки, 14-а

Оболонська  окружна прокуратура міста Києва

електрона пошта для отримання письмових звернень [email protected] контактний номер телефону "гарячої лінії" 428-60-68 для отримання усних звернень.

поштова адреса: 04212, м. Київ, вул. Малиновського, 10

 – через скриньку за адресою: 04212, м. Київ, вул. Малиновського, 10

 Печерська окружна прокуратура міста Києва

електрона пошта для отримання письмових звернень [email protected] контактний номер телефону "гарячої лінії" 286-61-80 для отримання усних звернень.

поштова адреса: 01601, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 27/2

– через скриньку за адресою: 01601, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 27/2

Подільська окружна прокуратура міста Києва

електрона пошта для отримання письмових звернень [email protected] контактний номер телефону "гарячої лінії" 298-02-53, 298-02-49 для отримання усних звернень.

поштова адреса: 04071, м. Київ, вул. Костянтинівська, 27

– через скриньку за адресою: 04071, м. Київ, вул. Костянтинівська, 27

Святошинська окружна прокуратура міста Києва

електрона пошта для отримання письмових звернень [email protected] контактний номер телефону "гарячої лінії" (044) 465-78-81 для отримання усних звернень.

поштова адреса: 03148, м. Київ, вул. Гната Юри, 9

– через скриньку за адресою: 03148, м. Київ, вул. Гната Юри, 9

Соломянська окружна прокуратура міста Києва

електрона пошта для отримання письмових звернень [email protected] контактний номер телефону "гарячої лінії" 298-02-20 для отримання усних звернень.

поштова адреса: 03124, м. Київ, вул. Героїв Севастополя, 3-а

– через скриньку за адресою: 03124, м. Київ, вул. Героїв Севастополя, 3-а

Шевченківська окружна прокуратура міста Києва

електрона пошта для отримання письмових звернень [email protected] контактний номер телефону "гарячої лінії" 428-56-95 для отримання усних звернень.

поштова адреса: адреса: вул. Січових Cтрільців, 89, м. Київ, 04053

– через скриньку за адресою: адреса: вул. Січових Cтрільців, 89, м. Київ, 04053