31.05.2018

У Києві за привласнення майна на суму понад 145 млн гривень судитимуть колишнього керівника товариства «ХЛІБ-ІНВЕСТБУД»

    

Прокуратурою міста Києва завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно колишнього директора товариства “ХЛІБ ІНВЕСТБУД”, незаконні дії якого завдали державному підприємству збитків на суму понад 145 млн гривень.
 
Встановлено, що керівник товариства разом з невстановленими слідством особами, зокрема представниками російського акціонерного товариства та підприємств-нерезидентів, створив ТОВ «ДПЗКУ-МТС». У 2011 році 100% статутного капіталу цього товариства було відступлено на користь ТОВ «ХЛІБ ІНВЕСТБУД».
 
У червні 2012 року, достовірно знаючи про наявність на балансі ТОВ «ДПЗКУ-МТС» активів в особливо великих розмірах, у директора виник злочинний умисел незаконно заволодіти цим майном.
 
Так, підробивши офіційні документи, службова особа підприємства забезпечила безперешкодний продаж частки статутного капіталу ТОВ “ХЛІБ ІНВЕСТБУД” підприємству-нерезиденту з перерозподілом частки учасників товариства. Як наслідок, власником 97,94% статутного капіталу ТОВ “ХЛІБ ІНВЕСТБУД” стало підприємство-нерезидент, що дало змогу в обхід проведення оцінки майна продати за 500 гривень 50% статутного капіталу «ДПЗКУ-МТС».
 
Такі неправомірні дії завдали державному підприємству збитків на суму понад 145 млн гривень.
 
На сьогодні обвинувальний акт за ч. 1 ст. 366 та ч. 5 ст. 191 КК України скеровано до Голосіївського районного суду столиці для розгляду по суті.
 
За вчинене службовцю загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
 
Прес-служба прокуратури міста Києва

кількість переглядів: 5139