27.03.2020

Менеджмент ПАТ «Банк «Богуслав» постане перед судом за розкрадання 21,6 млн грн

            

Прокуратурою міста Києва затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт відносно трьох посадових осіб ПАТ «Банк Богуслав» та головного економіста НБУ, яких підозрюють у завданні збитків фінустанові у особливо великих розмірах.
 
Згідно з матеріалами слідства, між ПАТ «Банк Богуслав» та комерційною структурою, «підконтрольною» вказаним посадовим особам, був укладений кредитний договір на суму понад 21,6 млн гривень, а в якості застави передано неіснуюче майно у вигляді промислового обладнання. Незважаючи на відсутність заставного майна, заступником голови правління банку, який діяв у змові з заступником начальника Управління корпоративного бізнесу банку та начальником служби безпеки, на рахунки підконтрольної компанії були перераховані 21,6 млн гривень.
 
Внаслідок неповернення кредитних коштів комерційною структурою та відсутністю заставного майна, що забезпечувало б їх повернення, ПАТ «Банк Богуслав» було завдано збитків на вищезазначену суму.
 
За результатами досудового розслідування, яке проводило СУ ГУ НП в м. Києві під процесуальним керівництвом прокуратури міста Києва, посадовим особам банку повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах) та ч. 2 ст. 366 КК України (службове підроблення).
 
Крім того, повідомлено про підозру головному економісту Нацбанку України, який підписав акт перевірки заставного майна, незважаючи на його відсутність, за ч. 2 ст. 366 КК України (службове підроблення).
 
Наразі після ознайомлення підозрюваних та їх захисників з матеріалами кримінального провадження, обвинувальний акт скеровано до суду для розгляду по суті.
З метою відшкодування збитків, заподіяних злочином, прокурором в інтересах держави в особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у кримінальному провадженні заявлено цивільний позов на вищезазначену суму.
 
Прес-служба прокуратури міста Києва

кількість переглядів: 2531