05.06.2020

Коментар прокуратури міста Києва щодо розміщеної у ЗМІ інформації про скасування Апеляційною палатою Вищого антикорупційного суду запобіжного заходу колишній Віце-прем`єр міністру України - Міністру охорони здоров`я

                

За розміщеною у ЗМІ інформацією 4 червня 2020 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду, розглянувши апеляційну скаргу захисника підозрюваної колишньої Віце-прем`єр міністру України - Міністру охорони здоров`я на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 28.08.2019 про застосування відносно неї запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави, та відмовила прокуратурі у задоволенні клопотання про обрання запобіжного заходу.
 
У зв’язку з цим повідомляємо наступне.
 
Досудове розслідування та процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за підозрою колишнього Віце-прем’єр міністра – Міністра охорони здоров’я України з 2014 по 2018 р. здійснювалось Генеральною прокуратурою України.
 
У зазначений період слідчими та прокурорами ГПУ здійснено вручення повідомлення про підозру колишньому Віце-прем`єр міністру України - Міністру охорони здоров`я, в порядку  ч.1 ст.278, ст.111, ст.135 КПК України, у спосіб, передбачений цим Кодексом для вручення повідомлень.
 
Належність вручення повідомлення про підозру перевірено та підтверджено, розміщеними у Єдиному державному реєстрі судових рішень, ухвалами Печерського районного суду м. Києва від 20.05.2015 та Апеляційного суду м. Києва від 18.08.2015 та 21.01.2016, які набрали законної сили та не скасовані.
 
Крім того, слідчими та прокурорами ГПУ вносилось до суду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваної екс-Віце-прем`єр міністра України - Міністра охорони здоров`я, яке за участю захисника відсутньої підозрюваної розглянуто 20.05.2015 Печерським районним судом м. Києва та задоволено.
 
Так, під час вказаного судового розгляду слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва, серед іншого, дійшов висновку про обґрунтованість та належність вручення підозри колишньому Віце-прем`єр міністру України - Міністру охорони здоров`я, додержання вимог ст.ст. 177, 178 КПК України щодо змісту клопотання, доведеності ризиків, наявності вагомих доказів вчинення підозрюваною кримінального правопорушення, тощо.
 
Одночасно слідчим суддею визнано необґрунтованим та не прийнято до уваги доводи сторони захисту щодо наявності порушень вимог ст.ст.276, 278 КПК України з боку сторони обвинувачення під час винесення та вручення письмового повідомлення про підозру, що також підтверджено ухвалами Апеляційного суду м. Києва від 17.08.2015 та 21.01.2016. Наведенні ухвали набрали законної сили та не скасовані.
 
У подальшому, 27.08.2019, на виконання вимог ухвали Печерського районного суду м.Києва від 20.05.2015 про обрання підозрюваній запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, останню затримано в міжнародному аеропорту “Київ” та доставлено до Печерського району м. Києва для розгляду питання про застосування запобіжного заходу.
 
При цьому співробітником прокуратури м. Києва - прокурором у кримінальному провадженні підозрюваній та її захиснику, відповідно до вимог ст.184 КПК України, вручено під підпис копію клопотання від 28.08.2019 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, раніше обраного ухвалою Печерського районного суду м.Києва від 20.05.2015, та відповідні додатки визначені КПК України, в тому числі і копію повідомлення про підозру від 20.10.2014, раніше складену та вручену співробітниками ГПУ.
 
З огляду на викладене, співробітниками прокуратури м.Києва не складалось нове повідомлення про підозру колишньому Віце-прем`єр міністру України - Міністру охорони здоров`я, оскільки діючими нормами КПК України не передбачено повторне складання та вручення ідентичного повідомлення про підозру, яке раніше вже було вручено підозрюваній в порядку ч. 1 ст.278, ст.111, ст.135 КПК України.
 
У той же день, 28.08.2019, Печерським районним судом міста Києва до підозрюваної колишнього Віце-прем`єр міністра України - Міністра охорони здоров`я був застосований запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб  із визначенням застави у розмірі 6 млн. грн., яку 29.08.2019 внесено.        
 
На теперішній час досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється детективами НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП.
 
Прес-служба прокуратури міста Києва

кількість переглядів: 1925