01.04.2021

Київська міська прокуратура запобігла незаконному вибуттю з державної власності майна ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ»

                                                                                                     

Завдяки активній позиції Київської міської прокуратури в суді апеляційної інстанції запобігнуто незаконному вибуттю з державної власності майна державного підприємства «Морський торговельний порт «Чорноморськ» загальною площею понад 70 тис. кв. м вартістю майже 38 млн гривень.
 
Так, приватна структура звернулась до господарського суду м. Києва з позовом до ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ» та Міністерства інфраструктури України про визнання права власності на частку у вказаному об’єкті нерухомого майна та витребування цього майна.
 
Рішенням господарського суду м. Києва позов приватного підприємства задоволено та витребувано з державної власності вказане майно.
 
Київська міська прокуратура, заперечуючи проти законності рішення суду першої інстанції, з метою захисту інтересів держави здійснила вступ у вказану справу на стадії апеляційного провадження.
 
Прокурор наголосив на неможливості вибуття з державної власності об’єкту, що має стратегічне значення для держави, а також на відсутності правових підстав для набуття приватним підприємством у власність майна Порту.
 
Суд апеляційної інстанції погодився з доводами прокурора щодо особливого статусу спірного майна Порту, яке може бути виключно державною власністю.
 
Північний апеляційний господарський суд, підтримавши позицію прокурора, скасував рішення господарського суду м. Києва та постановив нове, яким приватному підприємству у позові відмовлено повністю. Відтак майно державного підприємства «Морський торговельний порт «Чорноморськ» залишено у власності держави.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 2966