06.07.2021

Жінку, яка заморила голодом свою дитину, засуджено до 12 років позбавлення волі

                                               

За результатами підтримання публічного обвинувачення прокурорами Голосіївської окружної прокуратури міста Києва до 12 років позбавлення волі засуджено жінку, яка на 11 днів залишила в квартирі двох своїх дітей, один з яких помер від голоду.
 
Нагадаємо, на початку грудня 2016 року обвинувачена на 11 днів залишила в квартирі двох своїх дітей  - однорічного сина та дворічну доньку. Повернувшись додому, жінка виявила хлопчика мертвим, а дівчинку – без свідомості. 
 
29 серпня 2019 року Голосіївський районний суд міста Києва засудив обвинувачену до 8 років за ч. 3 ст. 135 КК України (залишення в небезпеці).
 
Оскільки прокуратура наполягала на призначенні жінці довічного позбавлення волі за п. 2 ч. 2 ст. 115 КК України (умисне вбивство малолітньої дитини), вказаний вирок був оскаржений в апеляційній інстанції.
 
18 грудня 2019 року Київський апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу прокуратури міста Києва, скасував вирок Голосіївського райсуду столиці, а кримінальне провадження направив на новий судовий розгляд у той же суд в іншому складі суду.
 
У ході судового розгляду прокурор повністю довів  вину обвинуваченої та вироком Голосіївського районного суду від  05 липня 2021 року жінку визнано винною у вчиненні злочину за п. 2 ч. 2 ст. 115 КК України та засуджено до 12 років позбавлення волі.
 
Обвинувачена перебуває під вартою.
 
Після вивчення тексту вироку окружною прокуратурою буде вирішено питання про можливість внесення апеляційної скарги.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 2503