13.09.2021

За клопотанням прокуратури 5 осіб, які утримували людей у трудовому рабстві, взято під варту

                    

За клопотанням Дарницької окружної прокуратури міста Києва суд заарештував на 2 місяці п’ятьох учасників злочинної групи, які організували схему вербування соціально незахищених громадян для утримання їх у трудовому рабстві (ч. 2 ст. 149 КК України).
 
Так, згідно рішення суду, усіх підозрюваних взято під варту з альтернативою у вигляді застави у розмірі від 454 тис. гривень до 1, 360 млн грн для трьох осіб, та у розмірі 3, 4 млн гривень – відносно ще двох.
 
Нагадаємо, учасники групи на залізничних вокзалах Києва, Дніпра та Одеси вербували громадян, що перебували у складних життєвих умовах та не мали постійного місця проживання, для робіт на агропідприємстві. Потерпілим обіцяли зарплату від 3000 до 4000 грн на місяць, безкоштовне житло та харчування. Натомість, людей розселяли у напіврозвалених будинках із абсолютно відсутніми умовами для проживання та змушували безоплатно працювати по 12-16 годин на добу на найтяжчих роботах. Також зловмисники обманним шляхом відбирали у потерпілих мобільні телефони та паспорта.
 
08.09.2021 правоохоронці провели 18 обшуків, у тому числі за адресами агропідприємства та у будинках, де утримували людей. На момент обшуків на території агропідприємства у трудовому рабстві перебувало 120 осіб, які наразі визволені. П’ятьох осіб, які брали участь у злочинній схемі, затримали у порядку ст. 208 КПК України.
 
Слідство у кримінальному провадженні триває.
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 1244