16.09.2021

Підроблення документів для отримання «карти поляка» - викрито організатора схеми

             

За процесуального керівництва Святошинської окружної прокуратури міста Києва викрито схему виготовлення підроблених документів для виїзду громадян України до Польщі з метою постійного проживання (ч. 3 ст. 190, ч. 1 ст. 358 КК України).
 
Злочинну схему організував мешканець Черкаської області за попередньою змовою з іншими особами. Так, під виглядом офіційної діяльності учасники схеми пропонували громадянам України послуги, пов’язані із «пошуком» польського коріння, що має юридичне знaчення  для наступного отримання ними «Карти поляка» та документів на постійне місце проживання на території Республіки Польща.
 
Разом із тим, проведеними слідчими (розшуковими) діями встановлено, що учасники протиправної діяльності, зловживаючи довірою громадян та вводячи їх в оману, виготовляли та передавали їм підроблені документи, зазначаючи при цьому про їх оригінальне походження. Вартість такої послуги становила понад 2000 Євро.
 
У ході проведення обшуків за місцем мешкання фігурантів відшукано знаряддя вчинення кримінального правопорушення, грошові кошти та понад 100 оригіналів незаповнених бланків документів, які посвідчують особу.
 
На даний час вирішується питання про повідомлення про підозру організатору протиправної діяльності, а також встановлюються інші її учасники, у тому числі серед держслужбовців.
 
Заходи з викриття правопорушення проводилися спільно зі слідчим відділом Святошинського УП ГУ НП в м. Києві за оперативного супроводження  ГУ СБУ у м. Києві та Київській області.
 
Нагадуємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 1858