29.11.2021

Суд у справі про вбивство Дениса Вороненкова пішов у нарадчу кімнату

                      

Суд присяжних Шевченківського районного суду м. Києва, який розглядає справу щодо вбивства ексдепутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова, заслухав усіх учасників процесу та видалився до нарадчої кімнати для ухвалення вироку.
 
Як повідомлялося раніше, прокурор у ході дебатів попросив суд визнати двох обвинувачених винними у пособництві скоєнню умисного вбивства Дениса Вороненкова з корисливих мотивів групою осіб, вчиненому на замовлення (ч. 5 ст. 27, п. 6, 11, 12 ч. 2 ст. 115 КК України) та призначити покарання у вигляді 12 років позбавлення волі кожному. Крім того, визнати одного з обвинувачених також винним у незаконному зберіганні зброї, призначивши останньому покарання у вигляді 3 років позбавлення волі (ч. 1 ст. 263 КК України).
 
Обвинувачені свою вину не визнають.
 
Оголошення вироку призначено на 1 грудня 2021 року.
 
Нагадаємо, Дениса Вороненкова вбили 23 березня 2017 року в центрі Києва. Безпосередній виконавець убивства був поранений охоронцем ексдепутата та згодом помер у лікарні. Влітку 2017 правоохоронці затримали двох підозрюваних - чоловіка, який здійснював стеження за потерпілим, а також водія, який підвозив виконавця до місця скоєння злочину.
 
Досудове розслідування у справі про вбивство Д. Вороненкова завершилося в травні 2018 року.
 
Примітка: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 2432