21.09.2022

Двох експравоохоронців з Маріуполя судитимуть за колаборацію з окупантами

                   

Київською міською прокуратурою завершено спеціальне досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт відносно 2 колишніх правоохоронців, які добровільно погодилися на зайняття посад в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території (ч. 7 ст. 111-1 КК України).
 
Згідно із матеріалами слідства, підозрювані, перебуваючи на тимчасово окупованій території Донецької області, погодилися на співпрацю з окупаційною владою.
 
Прийнявши пропозицію представників держави-агресора та незаконних збройних формувань так званої «ДНР», чоловіки добровільно зайняли посади в незаконно створеному псевдоправоохоронному органі - «мариупольском горотделе государственной службы вневедомственной охраны министерства внутренних дел донецкой народной республики».
 
У межах спеціального досудового розслідування на все нерухоме майно підозрюваних судом накладено арешт. Також експравоохоронців оголошено в розшук.
 
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 12 до 15 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
 
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими ТУ ДБР, розташованого у м. Києві, за матеріалами та оперативного супроводу Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.
 
Нагадуємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 841