08.03.2023

Заволоділи правами на 16 гідротехнічних споруд вздовж річки Дніпро – судитимуть двох адвокатів

                                        

Подільською окружною прокуратурою міста Києва завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт відносно двох адвокатів за фактом заволодіння гідротехнічними спорудами та земельними ділянками у місті Києві та Київській області (ст. 15 ч. 4 ст. 190, ч. 4 ст. 190 КК України).
 
Слідством встановлено, що у червні 2018 року адвокат звернувся до Головного управління Національної поліції у місті Києві з заявою про «знахідку на речі у вигляді майнових прав» на 16 гідротехнічних споруд, розташованих уздовж річки Дніпро, а саме у парку «Наталка», на півострові «Собаче гирло», на острові «Оболонський» та в межах прибережних смуг інших водних об’єктів на території Києва та Київської області.
 
У подальшому на підставі листа слідчого столичної поліції адвоката визначено зберігачем вказаної «знахідки» та передано йому майнові права на зазначені гідротехнічні споруди, які в силу закону повинні перебувати у власності територіальної громади.
 
Продовжуючи злочинні дії, адвокат уклав з директором підконтрольного товариства (також адвокатом) договір купівлі-продажу майнових прав на вказані об’єкти, тим самим створивши видимість їх придбання на користь підприємства, в якому сам же є засновником.
 
Загальна площа земельних ділянок, якими заволодів адвокат у такий спосіб, становить понад 36 га.
 
Згідно висновку експерта ринкова вартість земельних ділянок (прав пов’язаних із земельними ділянками) становить понад 400 млн грн.
 
Наразі на вказані гідротехнічні споруди накладено арешт.
 
Крім того, окружною прокуратурою до суду подано позовні заяви до щодо скасування рішень про державну реєстрацію прав за адвокатом на ці об’єкти.
 
Слідство відносно інших учасників злочину триває.
 
Викрито протиправні дії прокурорами спільно зі слідчими Подільського УП ГУ НП в м. Києві за матеріалами центрального апарату СБ України.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 932