15.02.2024

Рішення суду про повернення Києву земельних ділянок по вулиці Львівській, 72 виконано - землю повернуто столиці

        

Зусиллями Київської міської прокуратури та Шевченківської окружної прокуратури міста Києва виконано рішення суду та відновлено право територіальної громади міста Києва на земельні ділянки в Святошинському районі столиці загальною вартістю 18,5 млн гривень, які незаконно привласнила одна з райрад Київської області.
 
Як встановило слідство, з порушенням вимог закону одна з районних рад Київської області оформила за собою право власності на земельні ділянки по вул. Львівській, 72, де розташована будівля колишньої типографії. Загальна площа земельних ділянок становить близько 0,4 га.
 
У подальшому між районною радою та компанією-забудовником був укладений інвестиційний договір, за яким передбачалося будівництво на спірній землі багатоповерхового житлового комплексу.
 
З метою повернення земельних ділянок місту прокуратура заявила позов про витребування цих ділянок та скасування рішень про державну реєстрацію права власності на них.
 
Господарський суд міста Києва за наслідками судового розгляду задовольнив позов прокуратури та повернув земельні ділянки належному власнику – Київській міській раді. Згодом це рішення залишив у силі Північний апеляційний господарський суд. 
 
На даний час на виконання рішення суду право власності на земельні ділянки зареєстровано за Київською міською радою.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 432