05.06.2024

Хочеш працювати на маршруті – плати по 40 000 гривень на тиждень – за систематичне вимагання грошей з перевізників повідомлено про підозру заступнику начальника Департаменту КМДА та директору транспортного підприємства

                                                     

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури повідомлено про підозру заступнику начальника Департаменту транспортної інфраструктури КМДА та керівнику транспортного підприємства, що виступав у якості посередника, в одержанні службовою особою неправомірної вигоди  (ч. 3 ст. 368 КК України).
 
За версією сторони обвинувачення, упродовж 2024 заступник начальника Департаменту в односторонньому порядку ініціював розірвання договору про здійснення пасажирських перевезень на одному з міських автобусних маршрутів.
 
Після цього тимчасово працювати на цьому маршруті дозволили компанії, директор якої мав звʼязки із посадовцем.
 
Коли керівник підприємства, яке надавало транспортні послуги з 2021 року і з яким розірвали договір, звернувся до міської адміністрації за розʼясненням причин припинення співпраці, заступник начальника Департаменту направив його до директора підприємства-тимчасового перевізника для пошуку «компромісу».
 
У якості «компромісу» йому запропонували щотижня платити по 40 тисяч гривень за право возити пасажирів на маршруті. Тобто кожен автобус за будній день мав платити посадовцям КМДА 800 гривень, за вихідний – 600. У якості посередника для передачі коштів виступав директор транспортного підприємства, наближеного до керівництва Департаменту транспортної інфраструктури.
 
В ході досудового розслідування задокументовано низку фактів отримання неправомірної вигоди на загальну суму 280 тис. гривень.
 
Наразі досудове розслідування триває. Вирішується питання про обрання запобіжних заходів підозрюваним. Також перевіряється можлива причетність інших службових осіб КМДА до вчинення кримінального правопорушення.
 
Досудове розслідування проводять слідчі Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві.
 
Нагадаємо, що у 2022 році слідчими Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, спільно з прокурорами Київської міської прокуратури повідомлено про підозру попередньому заступнику начальника Департаменту транспортної інфраструктури Київської міської державної адміністрації та його спільнику за фактом отримання грошей за підписання договорів на здійснення пасажирських перевезень автобусними маршрутами у місті Києві.
 
Наразі обвинувальний акт у кримінальному провадженні перебуває на розгляді Печерського районного суду міста Києва.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 517