12.03.2021

Несанкціоноване втручання в інформаційний портал Нацполіції – судитимуть поліцейського

                                                                    

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно старшого дільничного офіцера поліції сектору превенції одного з відділів поліції Київщини за фактом внесення неправдивих даних в автоматизовану систему органів Нацполіції на користь порушників правил дорожнього руху (ч. ч. 1, 3 ст. 362 КК України).
 
За даними слідства, старший дільничний офіцер, маючи доступ до Інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України», вносив у систему неправдиві відомості про закриття адміністративних проваджень відносно осіб, притягнутих в законному порядку до відповідальності за ст. 130 КУпАП, у тому числі з позбавленням права керування транспортним засобом на певний строк.
 
Під час слідства установлено три епізоди внесення підозрюваним неправдивих даних у систему.
 
Наразі обвинувальний акт скеровано до Вишгородського районного суду Київської області для розгляду по суті.
 
Досудове розслідування здійснювалось слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Києві, під процесуальним керівництвом прокурорів Київської міської прокуратури.
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 307