12.11.2021

У ході спецоперації затримано групу фальшивомонетників та наркоторговців

                           

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури слідчими столичної поліції за матеріалами Управління стратегічних розслідувань в м. Києві ДСР НП України та силової підтримки ППОП ГУНП у м. Києві викрито злочинну групу, учасники якої виготовляли та розповсюджували підроблені грошові кошти, а також налагодили канал зберігання та збуту наркотичних засобів у великих обсягах (ч. 1 ст. 199, ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу України).
 
 
Згідно з матеріалами слідства, учасники злочинного угруповання організували схему виготовлення та збуту підроблених купюр високої якості та налагодили канал виготовлення та розповсюдження наркотичних речовин на території столиці, знаходивши клієнтів через особисті контакти.
 
Так, організатор групи, 43-річний громадянин Ліванської Республіки, облаштував у своєму будинку, який знаходиться в Київській області, типографію для друку підробленої національної та іноземної валюти. На кольоровому принтері спочатку виготовляли купюри (номіналом 200 гривень та 100 доларів США), після чого на купюри наносили металевим предметом відтиск необхідного портрету та відповідні захисні елементи.
 
Підроблені купюри мали відповідні захисні елементи для проходження контролю на спеціальних електронних пристроях. Члени злочинної групи збували їх за 50% їх номінальної вартості.
 
У ході контролю над вчиненням злочину правоохоронці провели 3 оперативні закупки підроблених грошей на загальну суму 45 000 гривень.
 
11.11.2021 у ході спецоперації правоохоронці затримали одного із учасників злочинного угруповання після збуту підроблених грошових коштів на суму 30 000 гривень.
 
Крім того, в рамках кримінального провадження в учасників злочинної групи проведено 2 контрольні закупки наркотичних речовин у кількості 70 грам канабісу і 10 грам амфетаміну.
 
Надалі у ході реалізації матеріалів кримінального провадження правоохоронці виявили та ліквідували нарколабораторію з вирощування конопель, яка знаходилася в м. Черкаси та була розміщена в спеціально обладнаному приміщенні домогосподарства із ультрафіолетовим освітленням.
 
З метою документування та здобуття доказів протиправної діяльності за місцями проживання фігурантів кримінального провадження та в транспортних засобах проведено 15 обшуків, у ході яких вилучено:
 
- 120 купюр номіналом 200 грн та 16 купюр номіналом 100 доларів США з ознаками підробки;
 
- 19 аркушів паперу, із зображеними малюнками схожими на купюри номіналом 100 доларів США;
 
- металеві предмети з відтисками портретів;
 
- два принтери;
 
- 10 пляшок із спеціальними фарбами;
 
- пристрої для відкриття автомобілів;
 
- пристрій, схожий на сканер для банківських карток;
 
- понад 300 банківських карток;
 
- мобільні телефони та чорнові записи;
 
- рослини конопель та спеціальні пристрої, призначені для їх вирощування в домашніх умовах, а також суху подрібнену речовину рослинного походження.
 
За результатами слідчих дій у порядку ст. 208 КПК України затримано ще трьох учасників злочинного угруповання.
 
Наразі всім чотирьом затриманим особам повідомлено про підозру та вирішується питання про обрання запобіжних заходів.
 
Досудове розслідування триває. Встановлюються інші учасники злочинної групи.
 
Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 973