13.05.2022

Господарська діяльність у взаємодії з державою-агресором та фінансові махінації на 13 млн грн - двом підприємцям повідомлено про підозру

                               

Подільською окружною прокуратурою міста Києва спільно зі слідчими Подільського УП ГУНП у м. Києві за матеріалами ДСР НП України повідомлено про підозру двом керівникам підприємств за фактом провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором та у привласненні майна в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 111-1, ч. 5 ст. 191 КК України).
 
Розслідуванням встановлено, що підозрювані, діючи умисно, усвідомлюючи анексію території Автономної Республіки Крим, діючи всупереч вимогам українського законодавства задля підтримки держави-агресора, а також виведення грошових коштів за межі України, створили та забезпечили діяльність підконтрольного підприємства, основним видом діяльності якого являється виробництво форменого одягу для співробітників МВС, МЧС, міністерства оборони, митниці та інших силових структур російської федерації.
 
Незважаючи на воєнний стан в Україні, підозрювані не припинили свою підприємницьку діяльність, спрямовану на підтримку та передачу матеріальних ресурсів незаконним збройним та воєнізованим формуванням рф, створеним на тимчасово окупованій території АР Крим.
 
Крім того, підозрювані упродовж 2021 року, як засновники та керівники суб’єктів господарювання, забезпечили функціонування у місті Києві протиправного фінансового механізму, спрямованого на привласнення кредитних коштів банківських установ під приводом ведення підприємницької діяльності щодо пошиття форменого одягу та медичних засобів.
 
Установлено, що підозрювані виготовляли офіційні документи до яких вносили завідомо недостовірні відомості щодо обсягів виготовлення продукції та відображали її постачання по колу між суб’єктами господарювання задіяними у протиправному механізмі, чим штучно створювали видимість пошиття та постачання відповідної продукції.
 
Грошові кошти, здобуті у зазначений спосіб, перераховувались на рахунки підозрюваних, а також на рахунки підконтрольних останнім підприємств з окремими ознаками фіктивності.
 
Окрім цього, частину грошових коштів підозрювані виводили за межі України до тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим, на території якої створили підконтрольні їм суб’єкти господарювання.
Відповідно до висновку судово-економічної експертизи документально підтверджено спричинення збитків на загальну суму понад 13 млн. грн.
 
Наразі за клопотанням прокурора на майно фігурантів загальною вартістю 6,5 млн гривень (банківські рахунки та транспортні засоби) накладено арешт.
Вирішується питання про застосування запобіжних заходів.
 
Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 548