04.07.2022

Незаконні дії щодо удочеріння – судитимуть керівницю районної служби у справах дітей в місті Києві

                  

Ювенальні прокурори Деснянської окружної прокуратури міста Києва скерували до суду обвинувальний акт стосовно начальниці Служби у справах дітей та сім’ї Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації за фактом незаконних дій щодо удочеріння (ч. 2 ст. 169 КК України).
 
Розслідуванням встановлено, що у березні 2021 року з квартири у Деснянському районі м. Києва працівники поліції вилучили дівчинку 2018 року народження, яку мати залишила зі своїм співмешканцем. За заявою чоловіка поліція зареєструвала кримінальне провадження щодо зникнення жінки. Дитину тим часом помістили у дитячий будинок.
 
Начальниця Служби у справах дітей та сім’ї, достовірно знаючи, що органи поліції розшукують матір дівчинки, а сама жінка не позбавлена батьківських прав, з метою незаконного удочеріння дитини іншою родиною, вчинила ряд незаконних дій. Посадовиця не вжила жодних заходів для встановлення відомостей про батька дитини та причини зникнення матері. Вона направила до держаних органів запити, до яких внесла завідомо неправдиві відомості щодо дати народження дівчинки та по батькові. Отримавши відповідь про відсутність будь-яких відомостей щодо реєстрації цієї дитини за запитуваними даними, обвинувачена використала таку відповідь для виготовлення нового свідоцтва про народження дівчинки з іншими анкетними даними. У зв’язку із цим дівчинці було надано статус дитини позбавленої батьківського піклування, що давало підстави для ініціювання процедури удочеріння дівчинки.
 
Крім того, обвинувачена узгодила своїм підписом висновок про доцільність удочеріння цієї дівчинки, який був скерований до суду для вирішення цього питання у судовому засіданні.
 
Незаконні дії начальника служби у справах дітей були викриті правоохоронцями після звернення матері дівчинки.
 
Наразі матір дівчинки у судовому порядку доводить факт материнства та скасовує рішення, прийняті щодо удочеріння дитини внаслідок умисних дій підозрюваної.
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 278