02.09.2022

Привласнили нерухомість у Києві та Бучі на 5, 8 млн гривень – адвокат та нотаріус постали перед судом

            

Київською міською прокуратурою та Шевченківською окружною прокуратурою міста Києва направлено до суду обвинувальний акт щодо двох членів організованої злочинної групи за фактами шахрайського заволодіння об'єктами нерухомості у особливо великих розмірах, підроблення документів та легалізації незаконно отриманих доходів.
 
Згідно з матеріалами слідства, учасники злочинної групи, до складу якої входили п’ятеро осіб, у тому числі, двоє адвокатів та приватний нотаріус, упродовж декількох років реалізовували протиправну схему заволодіння об’єктами нерухомості у м. Києві та Київській області, власники яких померли та їхнє майно підлягало передачі у власність територіальної громади як відумерла спадщина.
 
Заволодіння майном відбувалось шляхом його оформлення у спадщину на підставних або неіснуючих осіб за підробленими документами. Після цього нерухомість виставляли на продаж добросовісним покупцям. Грошові кошти, отримані від продажу майна, учасники злочинної групи привласнювали та розподіляли між собою в залежності від ролі та участі кожного.
 
У такий спосіб учасники ОЗГ заволоділи правом власності на 5 квартир у Києві та Київській області, а також на частину будинку у м. Буча.
 
При цьому територіальній громаді міста Києва завдано збитків на суму 3,5 млн гривень, фізичним особам - на суму 2, 3 млн гривень. Загальна сума заподіяних збитків становить 5, 8 млн гривень.
 
Дії адвоката, який виступав організатором вказаної організованої злочинної групи, кваліфіковано за ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 1 ст. 32 ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 28 ч. 3       ст. 365-2 КК України.
 
Дії приватного нотаріуса, який входив до складу організованої злочинної групи, кваліфіковано за ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 1 ст. 32 ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 365-2 КК України.
 
Обвинувальний акт відносно загаданих осіб скеровано до суду. Матеріали щодо інших трьох членів організованої злочинної групи – співорганізатора та двох виконавців виділено в окреме провадження та їх оголошено розшук.
 
На майно обвинувачених накладено арешт з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання.
 
Кримінальні правопорушення викрито прокурорами спільно зі слідчими Шевченківського управління поліції ГУ Національної поліції в м. Києві за матеріалами головного відділу з протидії системним загрозам управління державою УЗНД ГУ СБ України у м. Києві та Київській області та Управління стратегічних розслідувань в м. Києві ДСР Національної поліції України.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 479