08.09.2022

Прокуратура через суд вимагає стягнути 2 млн грн з товариства, яке 9 років не сплачувало кошти за користування землею

                                                      

Київська міська прокуратура у судовому порядку вимагає стягнути з товариства безпідставно збережені кошти у розмірі понад 2 млн гривень за користування земельною ділянкою у Дарницькому районі столиці.
 
Установлено, що з 2013 року товариство є власником об’єктів нерухомого майна на земельній ділянці площею 0,4 га по вул. Миколи Бажана у місті Києві.
 
Водночас, будь-яких рішень про передачу товариству в оренду земельної ділянки, на якій розташоване вказане майно, Київська міська рада не приймала. Набувши у власність об’єкти нерухомості, право користування на земельну ділянку товариство не оформило та з 2013 року використовує її, не сплачуючи при цьому орендну плату.
 
Внаслідок порушення земельного законодавства бюджет столиці не отримує більше 600 тис. грн в рік від використання товариством земельної ділянки, що негативно впливає, зокрема, на посилення сил оборони столиці та відновлення міських об’єктів, пошкоджених внаслідок воєнних дій та вирішення інших питань, що стосуються територіальної громади та фінансуються з місцевого бюджету.
 
Зважаючи на грубе порушення законодавства та з метою відновлення порушених прав територіальної громади столиці, прокуратурою заявлено позовну заяву до господарського суду м. Києва.
 
Підготовче судове засідання у справі призначено на 04.10.2022.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 1507