08.11.2022

Вербували жінок для сексуальної експлуатації за кордоном та в Україні – повідомлено про підозру 9 особам

                                             

За процесуального керівництва прокурорів Печерської окружної прокуратури міста Києва викрито та повідомлено про підозру 9 особам, які у складі двох злочинних груп вербували жінок для сексуальної експлуатації за кордоном та в Україні.
 
Як встановлено розслідуванням, злочинна група з трьох чоловіків, мешканців столиці, діючи у змові з громадянином Королівства Марокко, підшуковували привабливих жінок з числа колишніх учасниць конкурсів краси, ведучих популярних ток-шоу на телебаченні, інстаграм-блогерів, пропонуючи їм «працевлаштування» у Королівстві Марокко у модельному бізнесі. Справжньою метою зловмисників було переправлення дівчат за кордон для надання послуг інтимного характеру бізнесменам на території міста Маракеш.
 
Між учасниками злочинної групи був чіткий розподіл обов’язків. Зокрема, один з них відповідав за оформлення віз, двоє інших мали організувати переміщення жінок через кордон.
 
У ході проведення слідчих та оперативних заходів двоє учасників злочинної схеми були викриті під час спроби переправити через кордон 20 жінок.
 
Наразі фігурантам повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 149 КК України та вирішується питання про обрання запобіжних заходів.
 
Одночасно під час документування цього злочину правоохоронці викрили ще одну групу осіб, які організували на території міста Києва та інших регіонах України діяльність з надання послуг сексуального характеру за грошову винагороду. За допомогою спеціаліста в IT-сфері учасники групи створили 10 «Telegram» каналів та 4 «WhatsApp» групи, за допомогою яких залучали дівчат до зайняття проституцією. Вартість інтимних послуг становила від 700$ до 3000$ за годину.
 
У межах слідства правоохоронці провели понад 30 обшуків за місцями мешкання учасників групи та в їхніх автомобілях. У ході слідчих дій вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, чорнові записи та близько 60 банківських карт.
 
За клопотанням прокуратури судом накладено арешти на банківські рахунки фігурантів та рахунки, які були ними використані під час злочинної діяльності, а також на транспортні засоби підозрюваних.
 
Групі осіб у складі 7 осіб повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 303 (сутенерство або втягнення особи у зайняття проституцією) КК України.
 
Заходи з викриття протиправної діяльності проводилися прокурорами спільно із співробітниками Департаменту міграційної поліції, слідчими Печерського управління поліції ГК НП в м. Києві, співробітниками Департаменту внутрішньої безпеки та Департаменту карного розшуку Нацполіції України.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 1639