10.03.2023

Організував роботу пунктів обміну валют у тимчасово окупованому Бердянську – затримано колаборанта

     

Подільською окружною прокуратурою міста Києва за матеріалами ДЗНД СБ України затримано та повідомлено про підозру громадянину України за фактом провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, вчиненого групою осіб (ч. 4 ст. 111-1 КК України).
 
Слідством встановлено, що підозрюваний після окупації військами Російської Федерації міста Бердянськ Запорізької області, перебуваючи на підконтрольній Україні території, у змові з іншими особами організував ведення на території тимчасового окупованого м. Бердянськ господарської діяльності щодо обміну валют.
 
Підозрюваний у змові з незаконною окупаційною владою у травні 2022 року зареєстрував декілька суб’єктів підприємницької діяльності, отримав відповідні ліцензії та організував роботу пунктів обміну валют.
 
Перебуваючи на підконтрольній Україні території, зловмисник керував вказаною діяльністю, надавав вказівки співучасникам, отримував прибуток, організовував передачу грошових коштів незаконним органам влади за сприяння у здійсненні такої діяльності. Також він організовував виведення отриманих грошових коштів на територію, підконтрольну Україні.
 
За результатами вжитих заходів підозрюваного затримано у м. Львів.
 
Наразі за клопотанням прокурора відносно підозрюваного судом застосовано безальтернативний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
 
Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 1365