04.04.2023

Збитки на понад 40 млн доларів США - викрито масштабну фінансову піраміду за участі російської компанії

                         

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури викрито протиправну фінансову схему за участі російської компанії, організатори якої під виглядом допомоги в управлінні фінансами та інвестуванні заволодівали коштами громадян.
 
Згідно з матеріалами слідства, злочинна група з числа громадян України та Російської Федерації організували протиправну фінансову схему, направлену на шахрайське заволодіння грошовими коштами широкого кола громадян, в тому числі іноземних держав, під виглядом їх участі в інвестиційному проекті російської компанії «Life is good».
 
Суть проекту полягає в інвестуванні грошових коштів учасників, обіцяючи при цьому отримання надприбутків від псевдоторгів, які проводили довірені консультанти російської компанії.
 
Формування прибутку відбувалося шляхом маніпуляційного нав’язування керівництвом проекту необхідності залучення нових клієнтів, від чого начебто надходять дивіденди. Таким чином формувалася так звана «фінансова піраміда», однак заробляли на ній лише учасники схеми.
 
Координація злочинних дій відбувалась під час проведення так званих «директорських балів», семінарів та конференцій на тимчасово окупованій території АР Крим. Організаторами цих заходів були, у тому числі, представники російської влади.
 
Після початку повномасштабної агресії Росії проти України зловмисники, з метою маскування причетності проекту до країни-агресора, змінили схему інвестування грошових коштів. Зокрема, був налагоджений механізм залучення віртуальних активів (криптовалюти) через мережі обмінних пунктів криптовалюти по всій території України.
 
За попередніми даними сума завданих громадянам збитків сягає 40 млн доларів США.
 
У ході проведення обшуків за місцем проживання фігурантів правоохоронці вилучили документи, що підтверджують протиправну діяльність, банківські карти, мобільні телефони, які були знаряддям вчинення злочинів, а також інші речові докази.
 
Наразі одному з учасників схеми повідомлено про підозру у незаконному заволодінні чужим майном шляхом обману, а саме грошовими коштами, з використанням електронних платіжних систем, під виглядом участі в інвестиційних проектах, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.
 
Вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.
 
Вживаються заходи для встановлення всіх учасників схеми.
 
Викрито протиправну діяльність прокурорами спільно зі слідчими ГУНП у м. Києві за матеріалами та у взаємодії з ДКІБ СБ України.
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 1057