27.10.2023

25,5 млн грн збитків на постачанні медобладнання за державні кошти – представників шести фірм викрито у злочинній змові

    

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури викрито масштабну схему розкрадання бюджетних коштів представниками комерційних структур, які займаються постачанням високовартісного медичного обладнання на територію України (ч. 5 ст. 191 КК України).
 
За даними слідства, представники 6 приватних підприємств, які є ключовими постачальниками медичного обладнання для медичних установ країни, розробили схему незаконного збагачення. Вони завищували вартість обладнання, яке ними постачалося за бюджетні кошти.
 
До протиправної схеми були також залучені працівники медичних установ, відповідальні за «супроводження» процедури закупівель. Останні разом з представниками приватного бізнесу розробляли тендерну документацію під конкретних учасників торгів. У разі прийняття участі у торгах сторонніх постачальників злочинний «тандем» розробляв документацію щодо відхилення їхніх пропозицій.
 
В окремих поставках медичного обладнання виявлено технічно несправні та бувші у вжитку частини під виглядом нових та комплектних.
 
Сума встановлених на теперішній час збитків сягає 25,5 млн грн.
 
Документування протиправних дій учасників схеми тривало з вересня 2022 року у межах чотирьох кримінальних проваджень.
 
Наразі шістьом представникам приватних структур повідомлено про підозру.
 
Вирішується питання про обрання їм запобіжних заходів.
 
Триває встановлення інших учасників злочинної схеми.
 
Заходи з викриття протиправної діяльності проводилися прокурорами спільно зі слідчими СУ ГУНП у м. Києві за оперативного супроводження СБУ.
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 739