24.01.2024

9 тис. доларів США за зняття з військового обліку – викрито фельдшера одного з комунальних закладів столиці

                                                 

За процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури міста Києва викрито шахрая, який нібито «вирішував питання» щодо визнання військовозобов’язаних осіб непридатним до військової служби та виключення останніх з військового обліку (ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 190, ч. 4 ст. 27 ч. 1 ст. 369 КК України).
 
Згідно з матеріалами слідства, фельдшер КНП «Київський обласний центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» підшуковував військовозобов’язаних осіб, яким пропонував за грошову винагороду «вирішити питання» щодо визнання їх непридатними до військової служби з подальшим виключенням з військового обліку. При цьому він запевняв чоловіків в наявності зв’язків у одному із ТЦК та СП.  
 
Зловмисник обіцяв, що визнання військовозобов’язаних осіб непридатним до військової служби та виключення останніх з військового обліку буде підтверджено документами, зокрема висновком військово-лікарської комісії, яку фактично не потрібно буде проходити.  
 
Вартість послуги становила 9 000 доларів США.
 
Підозрюваного затримали під час отримання грошових коштів у сумі 9 000 доларів США та передачі ним підроблених документів «замовнику»
 
Наразі затриманому повідомлено про підозру та вирішується питання про обрання запобіжного заходу.
 
Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває, встановлюються інші особи, які можуть бути причетними до вчинення вказаного злочину.
Кримінальне правопорушення викрито прокурорами спільно зі слідчими СВ Шевченківського УП ГУНП у місті Києві за матеріалами ГУ «Д» ДЗНД СБ України.
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 691