08.02.2024

Судитимуть посадовицю столичної РДА, яка вела телеграм-канал експрем’єр-міністра України

                                                      

Київською міською прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт відносно посадовиці столичної РДА за фактами закликів до насильницької зміни та повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, виправдовування та визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 436-2 КК України).
 
Досудовим розслідуванням встановлено, що жінка на момент вчинення злочину працювала начальником організаційного відділу в одній із столичних райдержадміністрації. У цей же час разом зі спільниками вона координувала пропагандистську діяльність експрем’єр-міністра у його телеграм-каналі, а також на сторінках у соцмережах. Також обвинувачена організовувала антиукраїнські інтерв’ю та коментарі російським ЗМІ.
 
Співпрацю з колишнім посадовцем жінка почала ще 2015 року і не припинила її ані після повномасштабного вторгнення до України, ані після ракетних обстрілів столиці. Антиукраїнські заяви експрем'єр-міністра у його телеграм-каналі вона готувала навіть у день початку повномасштабного вторгнення, ілюструючи допис фотографіями руйнувань столиці.
 
Відповідно до висновку експертиз, вказані публікації містять публічний заклик до насильницької зміни встановленого в Україні конституційного ладу. 
 
Наразі обвинувальний акт відносно жінки скеровано до суду. Обвинувачена перебуває під вартою.
 
Досудове розслідування здійснювалось слідчим управління ГУ СБУ в м. Києві та Київській області, оперативний супровід - управління контррозвідки СБУ у м. Києві та Київській області.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури 

кількість переглядів: 697