19.03.2024

Переплатили під час ремонту столичних мостів та розв'язок 3,5 млн грн – повідомлено про підозру посадовцям КП «Київавтошляхміст»

                                                           

За процесуального керівництва Дарницької окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру колишньому виконувачу обов’язків директора (нині особа обіймає посаду директора) та головному інженеру КП «Київавтошляхміст» за фактом службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).
 
Слідством встановлено, що між КП «Київавтошляхміст» та приватним підприємством у 2022 році укладено договір підряду на виконання аварійних, відновних робіт по заміні гідроізоляції на Північному та Південному мостах, а також на естакадах та транспортних розв’язках у м. Києві.
 
У подальшому, на той час в.о. директора КП не перевірив відповідність проведених робіт кошторисній документації, відтак:
 
  • під час виконання робіт підрядник використав матеріали, не передбачені договором та тендерною документацією, що призвело до подорожчання вартості проекту;
  •  до актів приймання виконаних будівельних робіт включили додаткові роботи, які не передбачені кошторисом та договором, що також призвело до додаткових витрат.
 
При цьому посадовець підписав довідки про вартість будівельних робіт та платіжні доручення. В свою чергу головний інженер, підписав акти приймання виконаних будівельних робіт, на підставі яких на рахунки приватної фірми перераховані бюджетні кошти.
 
В результаті вказаних дій столичній громаді завдано збитків на понад 3,5 млн грн.
 
Наразі посадовцям повідомлено про підозру та вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів.
 
Слідство триває. Правоохоронцями буде надана правова оцінка діям службових осіб підрядної організації.
 
Досудове розслідування здійснюється слідчими СВ Дарницького ГУНП в місті Києві за оперативного супроводження УСР в місті Києві ДСР НП України.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури 

кількість переглядів: 575