21.03.2024

Експрем’єр-міністра та його помічницю судитимуть за державну зраду, публічні заклики до повалення конституційного ладу та виправдовування збройної агресії рф

            

Київська міська прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт відносно колишнього прем’єр-міністра України та його помічниці.
 
Їм інкриміновано публічні заклики до насильницької зміни та повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, виправдовування та визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 28 ч.ч. 2, 3 ст. 436-2 КК України).
 
Експрем’єр-міністру також інкриміновано державну зраду (ч. 2 ст. 111 КК України).
 
За даними слідства, колишній прем’єр-міністр України, перебуваючи на території держави-агресора, створив Телеграм-канал. Там він розміщував публікації пропагандистського характеру з наративами кремля, які формують у суспільстві антиукраїнські настрої. Матеріали спрямовані на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України.
 
Слідством було встановлено, що адмініструванням Телеграм-каналу займались дві помічниці експосадовця. Одна з них обіймала посаду начальника організаційного відділу в столичній райдержадміністрації. Її справа вже перебуває на розгляді суду.
 
Інша помічниця - колишня співробітниця цієї ж РДА, яка на даний час виїхала на територію рф.
 
Спільниці разом координували інформаційну пропагандистську діяльність експрем’єр-міністра у Телеграм-каналі, а також в інших соцмережах та допомагали організовувати та поширювати антиукраїнські інтерв’ю та коментарі російським ЗМІ.
 
Підтримуючи активні зв'язки з експрем’єр-міністром та його оточенням, жінки сприяли у проведенні інформаційно-підривної діяльності, яка координується представниками російських спецслужб та спрямована на дискредитацію діючої влади на міжнародній арені.
 
Вони не припинили допомагати державі-агресору навіть після повномасштабного вторгнення.
 
Проведені судові психолого-лінгвістичні експертизи опублікованих матеріалів повністю підтверджують факти протиправної діяльності фігурантів.
 
Наразі до суду скеровано обвинувальний акт відносно колишнього прем’єр-міністра України та його помічниці, яка перебуває в рф.
 
Екс-прем’єр-міністру загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років або довічне позбавлення волі.
 
Санкція статей інкримінованих його помічниці передбачає до 10 років позбавлення волі.
 
Досудове розслідування здійснювалося слідчим управлінням ГУ СБУ в м. Києві та Київській області, оперативний супровід - управлінням контррозвідки СБУ у м. Києві та Київській області.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 462