22.03.2024

Продали будівлю банку «Хрещатик» за заниженою на 161 млн грн вартістю – судитимуть ліквідатора та оцінювача

          

Київська міська прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб - ліквідатора ПАТ «КБ «Хрещатик» та оцінювача, за обвинуваченням у завданні збитків державі через продаж майна за заниженою вартістю (ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 365-2 КК України).
 
 
Згідно з матеріалами слідства, працівник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, будучи уповноваженим  на реалізацію активів ПАТ «КБ «Хрещатик»,  організував продаж будівлі банку.
 
Всупереч встановленій законодавством процедурі, за попередньою змовою з оцінювачем, яка провела оцінку нерухомого майна за завідомо заниженою вартістю, підозрюваний забезпечив реалізацію офісної будівлі по вул. Прорізній, загальною площею майже 7,5 тис. кв. м., за заздалегідь визначеною вартістю в сумі 425 млн грн.
 
Слідством встановлено, що вартість будівлі була занижена на 161 млн грн, чим спричинено шкоду державі в особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на зазначену суму.
 
Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
 
Детальніше
 
 Пресслужба Київської міської прокуратури
 

кількість переглядів: 492