01.04.2024

Зусиллями прокуратури столичній громаді повернуто квартиру на Оболоні вартістю понад 2,3 млн гривень

                                             

Органами Київської міської прокуратури постійно вживаються заходи представницького характеру, спрямовані на повернення у комунальну власність нерухомого майна, що є відмерлою спадщиною.
 
Так, Київська міська прокуратура відстояла в апеляційному суді право територіальної громади міста Києва на квартиру, розташовану в будинку по проспекту Оболонському в місті Києві, яка є відумерлою спадщиною та на підставі підробленого договору купівлі-продажу вибула у власність фізичних осіб.
 
Власником квартири був самотній киянин, який помер, не маючи спадкоємців.
 
Після смерті чоловіка його житло мало б перейти до комунальної власності як відумерла спадщина.
 
У зв’язку з цим, у червні 2022 року Оболонська окружна прокуратура міста Києва звернулась з позовом до суду про витребування квартири, площею 46,3 кв. м, вартістю понад 2,3 млн грн з чужого незаконного володіння останнього набувача.
 
Рішенням Оболонського районного суду міста Києва у задоволенні позову відмовлено.
 
Не погоджуючись з вказаним рішенням, Київська міська прокуратура оскаржила його в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду, постановою якого позов прокурора задоволено в повному обсязі. Визнано спадщину відмерлою та витребувано квартиру на користь територіальної громади міста Києва в особі Київської міської ради.
 
Вказане рішення суду набрало законної сили. На даний час прокуратурою вживаються заходи щодо його реального виконання.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 201